Která organizace bojových umění je nejlepší?

Mezinárodní svaz karate (13%)
Světová federace budo (7.2%)
Asociace boje rukama a nohama (5.8%)
Každý, kdo má do pr...e díru, založí kroužek (73.9%)

Karate pro dospívající

Karate je ideální sport pro mládež pro budování sebevědomí, tělesné zdatnosti, ohebnosti, disciplíny, koordinace a zdvořilosti, zatímco se učí základní dovednosti sebeobrany.

Problémy důvěry mezi teenagery
Většina menších dětí se ráda účastní různých aktivit (sportovní, divadelní, skauting atd.). Tato ochota zkoušet nové aktivity a poznat nové lidi buduje sebevědomí a rozvíjí sociální dovednosti.
Je smutné, že v době, kdy se z malých dětí stávají teenageři, mnoho z nich se vzdává předchozích činností i ochoty vyzkoušet něco nového. Jedním z důvodů je nástup puberty, která může rychle snižovat sebedůvěru dospívajícího. Cvičení karate jsou nastaveny proti tomuto poklesu sebevědomí a ve skutečnosti slouží k jeho posílení.

Několik příkladů:
1. Puberta vytváří obrovský rozdíl ve fyzické velikosti a vzhledu mezi jednotlivci , protože tělo každého dospívající se vyvíjí svým vlastním tempem. Proto se mnoho teenagerů vyhýbá většině sportů kvůli jejich konkurenční a soutěžní povaze.
Karate je z velké většiny nesoutěžní sport, kde se každý člověk pohybuje svým vlastním tempem. Toto nekonkurenční prostředí umožňuje člověku se zaměřit výhradně na vlastní zlepšení a rozvoj. Jakmile trénujeme a mírně se zlepšujeme každý týden, posilujeme zároveň své sebevědomí.

2. Mnoho dospívajících je rozpačitých nad změnami, které se vyskytují v jejich těle. Proto se vyhýbají jakékoli činnosti (tj. sport, divadlo, školní kroužky atd.), kde budou mít publikum nebo diváky. Místo toho raději tráví čas ve svém pokoji nebo mezi několika přáteli, kde se cítí dobře.
Jako u nesoutěžního sportu, tělocvičny karate nejsou plné fandění a diváků. Jenom pár rodičů využije možnost sledovat cvičení, ostatní zde své děti nechají, nebo se přímo rozhodnou zúčastnit se. To vytváří prostředí, v němž se dospívající mohou cítit úplně pohodlně a cvičit bez obav, co si ostatní o nich myslí.

3. Poprvé ve svém životě tráví mnoho svého času srovnáváním se s ostatními (vlastní vzhled těla, kůže, šaty). Většina teenagerů si vytvoří názor na někoho jenom tím, že vidí oblečení, které nosí (značky nebo styl). Také svým vlastním výběrem oblečení definují, kdo jsou pro ostatní.
Jelikož karate je o vývoji charakteru, jednotná oblečení byla navržena speciálně s ohledem na tuto skutečnost. Karate oblek (tzv. gi) odnímá osobě "oblečení identity". V uniformě karate každý člověk vypadá úplně stejně.
Bílá barva byla speciálně vybrána jako symbol tvořící tak říkajíc"prázdné plátno". To znamená, že jediný způsob, jak by člověk mohl být souzen, záleží na kvalitě charakteru spíše než na oblečení.
Dále uniforma karate je volného střihu. To bylo navrženo pro pohodlí a pohyb bez omezení. Navíc volný oděv po celém těle také odstraní nadbytečnou starost o vzhled lidského těla.

Zabránění poklesu důvěry, a co víc, přímo budování sebevědomí je rozhodující mezi teenagery. Sebedůvěra je něco, co jim pomůže v každé oblasti života, od poznávání  nových přátel, zkoušení nových aktivit, přes nalezení první práce na částečný úvazek, zvednutí ruky na něco se zeptat ve třídě, nebo vstát a prezentovat něco před ostatními.

Fitness a dospívající
Karate je vzácná činnost v tom, že používá každý sval a kost v těle a vytváří plné tělesné cvičení. Jelikož dospívající jsou různých vzhledů, velikostí a úrovně tělěsné zdatnosti, karate je ideální aktivita, protože každý člověk si může jít vlastním tempem.
 
To vytváří prostředí, ve kterém i nejzdatnější dospívajících může odejít z tréninku zcela vyčerpán, a ti, kteří nemají žádnou skutečnou kondici mohou jen posunout své možnosti dále k ideálu.

Mnoho dospívajících, kteří dělají jiný sport na reprezentativní úrovni, trénují karate jako prostředek ke zlepšení své kondice, koordinace a flexibility. Stejně tak mnozí dospívající, kteří jinak nedělají další sport, cvičí karate pro základní zdravotní výhody, jako je úbytek hmotnosti, zlepšení svalové tonizace či  zlepšení kardiovaskulární zdatnosti a pružnosti.

Rychlý kontakt Isshinkan Hradec Králové

tělocvična Orel, Jana Koziny 560/2
500 02 Hradec Králové

Telefon:
Mobil: +420 724 041 896
Email: info@isshinkan.cz
Sponzoři Sponzor Sponzor
© 2011-2015 Isshinkan, Hradec Králové