Která organizace bojových umění je nejlepší?

Mezinárodní svaz karate (13%)
Světová federace budo (7.2%)
Asociace boje rukama a nohama (5.8%)
Každý, kdo má do pr...e díru, založí kroužek (73.9%)

Karate pro ženy

Karate je ideální sport pro ženy, protože se učí sebeobranu a zároveň poskytuje tělesné cvičení pro celé tělo. Slouží také k rozvoji sebevědomí a je vynikající formou uvolnění stresu.

Sebeobrana a ženy
Ačkoli jednorázové kurzy sebeobrany mohou naučit základní dovednosti pro sebeobranu, všechny studie jednoznačně prokázují, že v sebeobranných situacích k nim člověk málokdy přístupuje vědomou myslí a místo toho se spoléhá pouze na instinkt. To je místo, kde se pravidelné cvičení karate stává tak cenným pro sebeobranu.

Přiměřené cvičení
Techniky cvičené v karate nejsou složité a nevyžadují fyzickou sílu. Ty vyučované jsou jednoduché a osvědčené jako efektivní, cvičené každý týden, dokud se nestanou instinktivními. Jakmile je této instinktivní schopnosti dosaženo, lze přidat další techniky do repertoáru.
Vzhledem k tomu, nohy jsou silnější než zbraně a mají větší dosah, studenti se učí různé kopy směrm dopředu, stranou i dozadnu.
Některé ženy mají jemné klouby nebo dlouhé nehty a tak vytvářet pěst není ideální. Proto se studenti také učí efektivně využívat své dlaně, hřbety rukou a lokty jako zbraně.
Karate, které se učí, je tréninkově bezkontaktní, takže zatímco se studenti učí nebezpečné techniky, nejsou ve skutečnosti sami předmětem dopadu těchto úderů.

Karate a fitness pro ženy
Karate je vzácná forma fitness, protože nejen že funguje každý sval a kost v těle, ale také rozvíjí svalovou vytrvalost a sílu. Navíc, protože není zapojen odpor, svalová síla přichází zpevňováním a tvarováním.

Ženy mají tendenci ukládat tuk kolem svých boků a hýždí, takže techniky kopů  a různé dlouhé postoje se ukazují jako ideální nástroj hubnutí, jelikož zpevňuje a tvaruje nohy a dolní část těla. Mezitím údery využívající  horní části těla slouží k tonizaci a zpevnění paží a horní části těla.

Karate je činnost, při níž každý student může jít vlastním tempem. To znamená, že nejzdatnější z lidí v něm najdou vynikající a náročné cvičení, zatímco ti, kteří zatím dlouho necvičili mohou zůstat s cvičním v oblasti vlastních možností.

Být vzorem
Dospělí jsou vzory pro děti a mládež. Pokud rodiče chtějí, aby jejich děti byly aktivní a zdravé po celý svůj život je třeba nejprve nastavit vlastní příklad. Zůstat aktivní a dělat cvičení znamená pravidelně učit své děti, mládež o významu cvičení.

Karate prostředí pro ženy
Na rozdíl od některých bojových umění, prostředí karate „dojo“ není agresivní. Mnoho bojových umění obsahuje metodiku sebeobrany,která ženám vkládá agresivitu a rozvíjení mužských rysů postavy.
Karate nemá v úmyslu zvyšovat agresivitu každého studenta. Spíše se snaží zmírnit jejich osobnost, učí je, aby byli více klidu. Ani nemá karate v úmyslu vzít ženám ženskost. Když člověk cvičí správně karate, síla a agresivita nejsou důležité pro sebeobranu. Pochopení řady slabin lidského těla, jakož i rozvoj instinktivní schopnost aplikovat dobře procvičené techniky do těchto oblastí je klíčem k efektivnosti v karate.

Rychlý kontakt Isshinkan Hradec Králové

tělocvična Orel, Jana Koziny 560/2
500 02 Hradec Králové

Telefon:
Mobil: +420 724 041 896
Email: info@isshinkan.cz
Sponzoři Sponzor Sponzor
© 2011-2015 Isshinkan, Hradec Králové