Která organizace bojových umění je nejlepší?

Mezinárodní svaz karate (13%)
Světová federace budo (7.2%)
Asociace boje rukama a nohama (5.8%)
Každý, kdo má do pr...e díru, založí kroužek (73.9%)

Karate bloky

Uke Waza

„Karate ni Sente Nashi“
„Není první útok v karate.“


Karate bloky se používají proti útokům rukama a nohama vůči kterékoli části těla. Používají se také účinně proti útokům zbraní(Ale přesto se toto nedoporučuje...).

Většina bloků karate jsou techniky paží se sevřenou pěstí nebo otevřenou dlaní, ale nohy(kolena a chodidla) mohou být také vycvičeny k blokům.
Dovedně aplikované bloky v karate zastaví nebo odchýlí každý přímý útok bez ohledu na to, jak rychlý nebo silný je.
Efektivní blok odvrátí přímý zásah a dá napadené osobě vzácný zlomek sekundy na rozhodující protiútok nebo zneškodnění agresora.

Načasování bloků
Ze všech základních pohybů v karate je načasování(více než rychlost) rozhodující pro úspěch bloku. Blok se nezdaří, pokud se "nesetká" s útokem ve správnou chvíli. Rychlost je sice také podstatná, ale musí být použita "relativně" k rychlosti útoku.

Přeměna bloku v útok
Karate bloky jsou obvykle následovány rozhodujícím „protiútokem“. Tento přenese výhodu zpět k obránci. Zkušený karateka umí zkombinovat perfektní načasování se správným množstvím síly k přeměně bloků do útoků. To je jedna z výhod dlouhodobého tréninku v základech karate.

Karate bloky v "reálné" situaci
Mimo dojo nemá karateka ten luxus, aby se soupeř zastavil a oznámil svůj útok. Když člověk trénuje správně základní pohyby karate, přijde okamžik, kdy blokovat není vědomé rozhodnutí. Tehdy se karate bloky stanou instinktivními - a to jen dobře, protože mohou zachránit život!

Rychlý kontakt Isshinkan Hradec Králové

tělocvična Orel, Jana Koziny 560/2
500 02 Hradec Králové

Telefon:
Mobil: +420 724 041 896
Email: info@isshinkan.cz
Sponzoři Sponzor Sponzor
© 2011-2015 Isshinkan, Hradec Králové